Hakkımızda

1985'ten beri, Dünyanın her yerine...
Ankara Fiat 1985 yılından bu yana otomotiv yedek parça sektöründe hizmet veren Türkiye’nin önde gelen imalatçı/ihracatçı kuruluşlarından biridir.

Ankara Fiat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  Sakin Güngör tarafından Ankara’da kurulmuş ve hafif ticari araç yedek parça tedariği ile perakende sektöründe satış faaliyetlerine başlamıştır. 1999 yılına kadar perakende pazarında hizmet vermiş ve zirveye ulaşmış, daha sonra faaliyetlerini toptan satışa aktarmıştır. O tarihten bu yana toptan satış pazarında hizmetlerine devam etmektedir. 35 yılı aşkın süredir hafif ticari araç yedek parça tedariği ile başarısını sürdürmektedir. Artık Türkiye çapında toptan satış pazarında grubunun en iyilerinden ve öncülerinden biri haline gelmiştir.

 

Ankara Fiat, Türkiye iç pazarında geniş bir müşteri portföyüne, Türkiye’de 5000’den fazla bayi ağına sahip olup, şu anda 10’dan fazla ülkeden firmalarla ithalat ve ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir. 30.000’den fazla stok referansı ve 12.000 çeşit gerçek ürün stoğu ile Türkiye’nin en iyi yedek parça tedarikçilerinden biridir.

 

Ankara Fiat, 20+ çalışandan oluşan geniş çalışma ekibi ile gelişen otomotiv sektöründe kendini yenileyerek müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir. Ortaklarına, müşterilerine hızlı, rekabetçi ve güvenilir parça temini ve hizmet ağını genişletmek için çalışmaktadır.

Ankara Fiat Otomotiv şu anda ticari araçlar grubunda Iveco, Isuzu, Mitsubishi, Peugeot, Fiat, Citroen, Renault, Otokar, Karsan, Hyundai, Kia, Mercedes, Volkswagen, Ford markalarına hem OEM/orijinal hem de yüksek kaliteli yedek parça tedarik etmektedir.

 

Kalem Stok
Bayi
Personel
Yıllık Tecrube
ön yükleyici resmi
tr_TRTurkish